Ogłowia

Kochani proszę doradźcie! :kwiatek:
Poszukuję ogłowia z wyprofilowanym zagłówkiem coś w deseń HKM Linda. Natomiast nie wiem czy ogłowie hkm-u są dobre jakościowo itd, a poszukuję jednak porządnego ogłowia, które trochę mi posłuży. Co proponujecie?

Oczywiście nie oszukując fajnie gdyby cena nie była kosmiczna 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 stycznia 2015 21:57
ogłowia HKM są ok. a wszystkie te z kolekcji premium (Lauria Giarelli itp.) bardzo ok 😉

btw. mam pytanie za 100 pkt. w siodlarni mamy dużą wilgoć, czy jest jakiś sposób żeby zabezpieczyć ogłowia przed nalotem i/lub pleśnią? 🙁
sei, możecie zrobić stajenną zrzutę na taki sprzęt:

http://www.suchydom.com/wyposazenie/maszyny-osuszajace.html
Czy ktoś z forumowiczów używa ogłowia typu Micklem ? Muszę kupić coś nowego i na temat tego w internecie widziałam bardzo dobre opnie lecz głównie od producentów i konstruktorów  😉
TheWunia, ja używałam 😉 Co chcesz konkretnie wiedzieć? Do czego ci to potrzebne?
Hymm, a jakie macie zdanie na temat ogłowi usg?
Jest takie właśniej tej firmy rurkowe model Rondo i zastanawiałam się ale nie wiem jak one wypadają jakościowo...
A może wy znacie jakieś fajne firmy niedrogich ogłowi rurkowych lub może znacie kogoś kto miałby chociażby używane na sprzedaż dość tanio? :kwiatek:
sei - albo po prostu pochlaniacz wilgoci, kosztuje to grosze, a moze chociaz cos pomoze 😉
rope halter\kantar, nylonowy kantar, skorzany kantar
ktory najczesciej uzywacie I dla czego ?
Ada-i-Smarty chyba Ci się wątki pomyliły..
ups... przepraszam
Od dłuższego czasu choruję na szeroki nachrapnik z białym podszyciem do czarnego ogłowia. Ale mam wątpliwości, czy do siwego będzie pasowało białe podszycie... Ma ktoś może zdjęcia, jak taki nachrapnik wygląda na siwku? I nie bardzo się orientuję, jak bardzo szeroki musiałby być, żeby nie zniknął na łbie duuużym xfull... A może niestandardowo szeroki to przesada na taki łeb?  🤔
aktualnie mamy takie: KLIK i KLIK
harja, tylko takie zdjęcie na szybko znalazłam:


I takie:


Jeśli lubisz grube nachrapniki, możesz śmiało brać nawet 5cm. Dzięki białemu podszyciu, będzie subtelniej wyglądał.
anai, bardzo dziękuję za zdjęcia! I za poradę :kwiatek: Rozumiem, że 5cm to szerokość łącznie z podszyciem?
Podoba mi się 😍
harja, zobacz na str  101 i dalej  tego  wątku  są  zdjęcia  wstawione  przez  deb  zdaje  się,  białe  podszycie , 5 cm szerokości z podszyciem  (mi  też  się  podoba  🙂😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
07 stycznia 2015 20:17
dzięki dziewczyny za pomysły 🙂 chyba wypróbuję ten pochłaniacz wilgoci. najtańsza z opcji. całe ogłowie solidnie wymyłam i potraktowałam środkiem antygrzybicznym i antybakteryjnym, zobaczymy...

harja, szerokich nachrapników nie ma się co bać 😉 zależy oczywiście na jaką głowę, itd. ale w waszym przypadku powinno być twarzowo 🙂
sei teraz w Biedronce są pochłaniacze wilgoci w gazetce promocyjnej 🙂
harja, no jasne, że będzie pasowało! I bierz mega grubasa, żeby na nim nie zginął 🙂
sei, mam w jednej z siodlarni ten sam problem. Ktoś mi poradził żeby grzać na zmianę z porządnym wietrzeniem ale nic nie pomaga. Obecnie najlepiej sprawdza się u nas porządne natłuszczenie skór ale o pochłaniaczu też muszę pomyśleć.
harja - kolezanka kupila wlasnie BR'a z szerokim nachrapnikiem i bialym podszyciem. Tyle, ze nachrapnik i naczolek lakierowane, a nie wiem czy takie chcesz.
sei, mały offtop, ale powiesz, co to za środek, którym potraktowałaś ogłowie? W czasie zmiany stajni moje siodło jakiś czas (tak z miesiąc) wisiało nieużywane w poprzedniej stajni, w siodlarni, w której z całą pewnością było wilgotno... Wcześniej też tam wisiało, ale póki było używane i konserwowane na bieżąco, nic się nie działo, a po miesiącu jak pojechałam je zabrać - niestety odebrałam z białym nalotem (miejscami). Potraktowane było szamponem do skór, następnie CDM Belvoir Tack Cleaner (Step 1) i Neatsfootem, po tygodniu znowu Belvoirem i Neatsfootem. Aktualnie wisi w suchej siodlarni (ogrzewanie włączamy tylko, kiedy ktoś jest, ale tam generalnie jest pewnie z 10-15 stopni nawet wtedy, gdy grzejnik jest wyłączony), pakowane w pokrowiec. Siedzisko i tybinki są bez zarzutu, natomiast ciągle wracają plamy pomiędzy tybinkami i trochę od spodu... CDM teoretycznie powinien działać na pleśń, ale najwyraźniej nie wybił zarodników i chyba muszę spróbować czegoś innego (ewentualnie pryskać co 2-3 dni i mieć nadzieję, że je w końcu zamorduję...). Ewentualnie jeszcze przetestuję, czy armex podziała też na sprzęt (oprócz strzałek). 😁
sumire, weź siodło na 2-3 dni do domu, niech dobrze wyschnie i dopiero potraktuj CDM
Inaczej będziesz się bawić i bawić...
Gniade ja też mam to ogłowie od wakacji i jest mięciutkie.
Poszukuje ogłowia z nachrapnikiem szwedzkim, najlepiej grubym, nielakierowanym. Możecie coś polecić? Bo szukam i albo kosmiczne ceny (500zł i w góre)  albo nic.  😕
Gaga, było w domu. Ale może za krótko... A mogę je trzymać przez jakiś czas w domu, ale brać na jazdy? Czy to bez sensu, bo będzie zmieniało warunki (ciepło-mróz)? Lipa, bo na wymianę mam tylko skokówkę - tak dawno nie siedziałam w siodle skokowym, że trochę sobie nie wyobrażam przesiadki. 😵
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
08 stycznia 2015 12:52
badabing a może takie?
Nasturcja-Renata, idealne! dziękuję! właśnie o coś takiego mi chodziło  😀
A mogę je trzymać przez jakiś czas w domu, ale brać na jazdy?
Oczywiście
W takiej opcji w stajni będzie te 2-3 godziny a w domu pozostałe 21-22... powinno pomóc 🙂
anai, dzięki, zaraz zerknę :kwiatek:
sei, Burza, bardzo dziękuję za rady i rozwianie wątpliwości 😀
Angeel, a nie, nie, lakierowany odpada, no i na pewno musiałabym zrobić u rymarza na wymiar 🙂 Ale już byłam u niego z pytaniem czy się podejmie, muszę teraz tylko odłożyć teraz nieco więcej gotówki niż zakładałam 😉 i dokładnie wymierzyć. Niedawno skusiłam się na kupne ogłowie xfull i nawet nachrapnika nie mogłam dopiąć, nie mówiąc już o duszącym podgardlu i ściskającym czachę naczółku 😉 Musiałam puścić w świat, a takie ładne było 😁 Więc bezpieczniej będzie, jak zamówię u rymarza, a przynajmniej będzie też dokładnie taki, jak chcę.
jeszcze raz dzięki dziewczyny :kwiatek:
harja, a u jakiego  rymarza  będziesz  zamawiać?
Hajra ja mam na arabka schockemohle z białym podszyciem 4 cm. Jest super. Jest munsztukowe, ale wyjełam pasek 😉 http://konik.com.pl/schockemohleoglowiemamop
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się