Derki

Jak wypadają derki PE siatkowe, orientuje się ktoś? Interesuje mnie ta Super Lite, Titan miałam 125 cm na konia noszącego 135/140 cm 👀
czy ktoś się orientuje czy do derki bucas buzz off belly pad można doczepić kaptur?
Jak wypadają kaptury Premier Equine? Mam krótkiego konia z krótką szyją, derki nosi 145 i boję się że L to jej wjedzie na oczy
Zuzu, weź M, mój nosi 135 i M są obszerne na nim.
Jak wypadają derki PE siatkowe, orientuje się ktoś? Interesuje mnie ta Super Lite, Titan miałam 125 cm na konia noszącego 135/140 cm

Po prośbie mailowej GNL dodał do oferty sklepu derkę PE Super Lite 🦄 nie wiem czy ryzykować z rozmiarem 5,9 czy 5,6 na E grupę
Moon   #kulistyzajebisty
19 kwietnia 2024 12:27
dairoxroxi, PE wypadają sukienkowe, pamiętaj 😉
Właśnie wiem, Titana miałam 5.6 z tego co pamiętam. Myślałam czy lepiej jakby siatkowa zasłaniała jak najwięcej? Mamy alergię na ugryzienia, a kobyła i tak się nie tarza na padoku.
IMG_5427.jpeg IMG_5427.jpeg
Edit. A jednak 5.9 to było. Teraz sprawdziłam
Dairoxroxi, 5'9" miałaś. 😅
Super Lite u mnie wypadała jak padokowe. Sweet Itch była rozmiar mniejsza i mojego obtarła na klacie.

PS. Mogę Ci znaleźć zdjęcia mojego w Twoim Titanie i w Super Lite. 😆
Sivrite, czyli mówisz żeby brać tak samo 5,9? 😎 jak Ci się ona w ogóle sprawdzała, koń faktycznie aż tak się nie zagrzewał?
Dairoxroxi, kupiłam tę drugą, żeby miał brzuszek zakryty i żałuję sprzedaży jak cholera. Przy ponad 30 stopniach pocił się pod podszewką, na klacie. Bo tam jest podszyta. A tak to była idealna. Ona jest z czegoś jak aluminium, koń wyglądał jak kosmonauta albo koń krzyżakcki. Ale dzięki temu to jest najmocniejsza derka na owady, jaką widziałam. Żadnego materiału do niszczenia. Jakąś jedną mikro dziurkę miała po roku, która w ogóle nie przeszkadzała, bo nic nie szło dalej, pewnie od jakiejś gałęzi. No mówię, żałuję sprzedania jak cholera. 😆 Sweet Itch ponosił miesiąc i musiałam sprzedać i został bez...
Sivrite, super, dobrze wiedzieć 🌷 to na wypłatę następną sobie kliknę, a teraz dojedziemy do końca moja zebrę za 5 zł 🤣
Tak jak mój koń derek nie niszczy, tak nie wiem jak nowe towarzystwo zareaguje na takiego kosmitę.
W ogóle ciekawe, na zdjęciach wygląda jak zwykła siateczka o gęstym splocie.
Moon   #kulistyzajebisty
21 kwietnia 2024 10:51
Help.
Dostanę gdzieś zwykłą treningówkę, która będzie plandeką (bez polaru, ew 100g max) i która będzie w typie „nerki” - w sensie będzie mocowana do popręgu na szlufkę, a nie na rzep z przodu?
Jakby to nie było jeszcze Kentucky za 800zl to by było w ogóle idealnie 🤣👌
Moon, - caball? Mi szyli i jest top 😁
Moon, taką tylko plandekę będzie ci w naszych warunkach mega podwiewać.
Moon   #kulistyzajebisty
21 kwietnia 2024 15:11
keirashara, oooo pacz! Myślałam że jakiegoś gotowca dorwę, ale może faktycznie, jak tak dalej pójdzie to plandeczka na plerki się przyda 😑😁
Moon   #kulistyzajebisty
21 kwietnia 2024 16:31
anai, też właśnie o tym myślałam, musiałaby mieć wysoko wszytą tasiemkę pod ogon (tak jak ma moja wełniana Kentucky np) + jakieś obciążenie… bo bardzo chciałabym uniknąć podszycia polarem, kurde 🙄
Moon, mam taką z Deca, jeśli o to Ci chodzi. Zwykła plandeka.

EDIT: Podwiewało mi ją tylko raz tak, że musiałam zdjąć, ale to piździlo pod 40 na godzinę.

EDIT2: O, proszszsz, nawet sznurek ma, który oczywiście gdzieś już posiałam. Może wtedy by nie odlatywała. 😆
Moon, bucas ma coś takiego, na horze i w arcusie widziałam. Jeszcze back on track.
Moon   #kulistyzajebisty
21 kwietnia 2024 17:26
Dzięki dziewczyny, poszukam, popatrzę.
Chociaż, mam nadzieję że wcześniej się po prostu zrobi w końcu cieplej i przestanie nakur…padać śniegodeszczem i nie będzie mi potrzebna 😑
Moon, za tydzień kończę urlop, gwarantuje, że pogoda się poprawi 😂
Fokusowa, tak, w sobotę ma już być 16, a od niedzieli ponad 20. 😂
Moon   #kulistyzajebisty
21 kwietnia 2024 22:43
Fokusowa, hmmm, ja z kolei wówczas zaczynam… obawiam że przez najbliższe dwa tygodnie będziemy mieć przepaskudną pogodę. Przepraszam wszystkich, którzy już odpalali grille na majówkę. 🙄🤐😂
Moon, eej no weeeź. Ja od czwartku 10 dnu na Hipo siedzę na WKKW. Niech będzie ciepło, a nie jak zwykle na Hipo 😉
Moon   #kulistyzajebisty
22 kwietnia 2024 17:58
_Gaga, sama sobie odpowiedziałaś... będziesz siedzieć na Hipo. Tam nie ma opcji by było miło, ciepło i przyjemnie 🤣
Ale słowo harcerza, staram się naprawdę, by było, chociaż powyżej tych 13 stopni 😀

Btw. kiedyś była taka edycja wkkw wiosną, że podczas jednego krosu było: palące słońce, ulewa, grad (!) i wichura. Wybornie było 😜
anetakajper   Dolata i spółka
24 kwietnia 2024 09:36
Szukam derki do boksu bardzo lekkiej na lato. Myślałam o jakiejś ortalionowej ale nic mi w google nie wyskakuje. Może żle nazywam?
Szukaj zwykłej padokowej bez wypełnienia. Ale nie wiem czy na lato to będzie na tyle oddychać, żeby koń się nie zakisił pod tym 😅 może jakiś drelich/bawełna? Lub poszukaj "derka letnia"
anetakajper, Może drelich? Chyba, że ma być nieprzemakalne....?
anetakajper, ja bym szukała bawełnianej / drelichu. Taką o jakiej ty myślisz to mam padokówkę bez żadnej podszewki i koń potrafi mi się pod nią spocić przy 16 stopniach jak słońce przygrzeje. Latem jej sobie nie wyobrażam.
anetakajper   Dolata i spółka
24 kwietnia 2024 09:47
Sankaritarina, tylko do boksu, może przemakać.
Puma, w padokówce będzie za ciepło
epk, to szukam drelich/ bawełna. myślałam że ortalion jest lekki i taki chłodny 😉

Oczywiście jak będzie w stajni 23+ to wolę gówniaka wykąpać codziennie . Niech się tytła siwy koń jak lubi 🤷
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się