wysłodki buraczane

Dzięki wielkie ms_konik :kwiatek: wysłodki mam niemelasowane, czyli mogę je podzielić na dziś i na jutro?
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 stycznia 2015 12:15
Najlepiej wysłodki sprawdzać na niuch. Mają pachniec niczym, ewentualnie błotem 😉.
Jak zaczynaja pachnieć kompotem, tudziez skwaszonym kompotem, nie nadają się- dla koni przynajmniej, kwaśnieja. Zimą długo, latem krótko.
Najlepiej zalej sobie troche i zostaw w ramach eksperymentu-zobaczysz i nauczysz sie roznicy.
Czy z wysłodków tych gotowych w 15 min powinno wychodzić tyle samo mokrych ile z normalnych?
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 stycznia 2015 18:02
Moze troche mniej
One sa batdziej pomielone, yroche mniej sie...naczapierzaja.
Kasia-pala ja tak kupowalam, i bylo w porządku wszystko 😉
Moze troche mniej
One sa batdziej pomielone, yroche mniej sie...naczapierzaja.


Właśnie tak mi się zdawało, że jest ich mniej ale chciałam się upewnić. Dzięki  :kwiatek:
Czy wysłodki niemelasowane mogą podnosić poziom glukozy we krwi? Wiecie może jaki mają indeks glikemiczny?

Zrobiłam ostatnio badania mojej źrebnej kobyłce. Glukoza wyszła podwyższona, a w ciąży raczej ma tendencję pod obniżania się... Kto miał taki przypadek?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 lutego 2015 11:55
Ava, wychodzi ich mniej. Mam porównanie, bo właśnie przyszły do mnie wysłodki Baileys Fibre-Beet. Myślę, że to dlatego, że z normalnych wysłodków robią się "wióry", a tutaj taka bardziej papka jak gerberki dla małych dzieci 😉
Tak czy siak robie je po swojemu, bo producent zaleca 100g zalać 300ml wody, a ja 300g zalewam prawie 2l wody, czyli tak naprawdę 2 razy tyle jej daje i dopiero z takiej konsystencji jestem zadowolona - lekko wodnista i po wymieszaniu z otrębami jest super.
czy ktoś kupował wysłodki niemelasowane z firmy etos w Poznaniu? Jest to dla koni w ogóle? Ktoś coś wie?  👀
Ja od kilku lat lecę na pro-linen i jestem bardzo zadowolona. Ostatnio wprowadzili też beet quick i mix z lucerną dla tych, co nie mają czasu 🙂 Wychodzi bardziej papka, niż wióry, bo pelet jest mniejszy i bardziej rozdrobniony.  Bardziej do mnie przemawiają i cenowo i jakościowo, niż np. PAVO.
czy ktoś kupował wysłodki niemelasowane z firmy etos w Poznaniu? Jest to dla koni w ogóle? Ktoś coś wie?  👀

a czym się różnią wysłodki "dla koni" od "nie dla koni"?
te dla koni są minimum 30 zł droższe bo mają konika w logo 😉
[quote author=_Gaga link=topic=64.msg2285640#msg2285640 date=1423205497]
czy ktoś kupował wysłodki niemelasowane z firmy etos w Poznaniu? Jest to dla koni w ogóle? Ktoś coś wie?  👀

a czym się różnią wysłodki "dla koni" od "nie dla koni"?
[/quote]
Nie wiem to pytam. 🤔
drabcio, różnią się konikiem na opakowaniu i ceną 😁
składem nie 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 lutego 2015 08:12
aaaa nieprawda właśnie, bo do skarmiania świń i krów używa się melasowanych wysłodków, a często producenci nie wspominają o tym na opakowaniu. Warto o to zapytać.
aaaa nieprawda właśnie, bo do skarmiania świń i krów używa się melasowanych wysłodków, a często producenci nie wspominają o tym na opakowaniu. Warto o to zapytać.

Melasowe też mogą być i dla koni. Są nawet melasowe które mają konika w logo.
Wysłodki bez konika  na opakowaniu niemelasowane płacę 49zl za wielki 50kg wór, a z konikiem sami wiecie ile wychodzą. I w przeliczeniu na 1 szt konia wychodzą mi na prawie 2 miechy karmienia za niecałe 50zl. Soczyście malutko 😉
Ja od kilku lat lecę na pro-linen i jestem bardzo zadowolona. Ostatnio wprowadzili też beet quick i mix z lucerną dla tych, co nie mają czasu 🙂 Wychodzi bardziej papka, niż wióry, bo pelet jest mniejszy i bardziej rozdrobniony.  Bardziej do mnie przemawiają i cenowo i jakościowo, niż np. PAVO.


a czy takie pasze jak wysłodki Beet Mix z lucerną należy mieszać z otrębami, żeby zachować prawidłowy stosunek Ca:P, czy w tego typu paszach jest to bardziej zrównoważone i nie ma konieczności dokładania otrąb?  😡
Rudzik, drabcio, pytała akurat o wysłodki niemelasowane
A melasowane jak już Liściu, napisała również się koniom podaje...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 lutego 2015 08:48
[quote author=Liściu link=topic=64.msg2285671#msg2285671 date=1423210987]
aaaa nieprawda właśnie, bo do skarmiania świń i krów używa się melasowanych wysłodków, a często producenci nie wspominają o tym na opakowaniu. Warto o to zapytać.

Melasowe też mogą być i dla koni. Są nawet melasowe które mają konika w logo.
Wysłodki bez konika  na opakowaniu niemelasowane płacę 49zl za wielki 50kg wór, a z konikiem sami wiecie ile wychodzą. I w przeliczeniu na 1 szt konia wychodzą mi na prawie 2 miechy karmienia za niecałe 50zl. Soczyście malutko 😉
[/quote]

Tak, melasowane też mogą być dla koni. Mi chodziło raczej o to, że wysłodki przeznaczone dla bydła i świń są zawsze melasowane, zatem producenci nie oznaczają tego na opakowaniu.

Gaga, fakt, nie doczytałam
Liściu gdzie 49zł 50 kg
ja płaciłam za niemelasowane 53zł z wysyłką za 30kg
Karina7, no nazwę to "rolniczy sklep z paszami" i mam nadzieje, że każdy będzie wiedział o co chodzi  😁
Karina7, w najbliższym GSie? 🙂
A tak w ogóle to pytalam o ta konkretną firmę 😉
Jedna dziewczyna ze Śląska sie oglaszala bardzo atrakcyjnie cenowo ale nie bede targala 50 kg wyslodkow pociagiem 😀
Zastanawialam sie nad tym etosem. Stanęło znowu na pro-linen, ale jezeli ktos słyszał o alternatywach w Poznaniu to nadstawiam uszy 🙂
No właśnie minus tych bez konika w logo jest taki, że 50 kg mi jest ciężko unieść, a w mniejszych workach nie dają  :/ i jak już mam pomocnika do załadowania i wyładowania worów to kupuję zapasik z 200 kg jednorazowo. 
Plusem jest to, że takie sklepy na wsi mam z max 10km ode mnie.
ja takiego nigdzie w okolicy sklepu nie widziałam( warszawa,konstancin) kiedyś był w piasecznie ale już go nie ma
[quote author=whisperer13 link=topic=64.msg2285577#msg2285577 date=1423174962]
Ja od kilku lat lecę na pro-linen i jestem bardzo zadowolona. Ostatnio wprowadzili też beet quick i mix z lucerną dla tych, co nie mają czasu 🙂 Wychodzi bardziej papka, niż wióry, bo pelet jest mniejszy i bardziej rozdrobniony.  Bardziej do mnie przemawiają i cenowo i jakościowo, niż np. PAVO.


a czy takie pasze jak wysłodki Beet Mix z lucerną należy mieszać z otrębami, żeby zachować prawidłowy stosunek Ca:P, czy w tego typu paszach jest to bardziej zrównoważone i nie ma konieczności dokładania otrąb?  😡
[/quote]:

producent zapewnia, że stosunek Ca:P jest zachowany

http://pro-linen.pl/pro-linen-beet-mix-wyslodki-buraczane-lucerna/
faktycznie, nie wiem, jak ja czytałam ten opis, że nie zauważyłam.  😡
dziękuję! :kwiatek:
dea   primum non nocere
06 lutego 2015 10:33
Ciekawe... zawsze mi się zdawalo, że lucerna, podobnie jak wysłodki, ma więcej wapnia, otręby i zboża mają fosfor. Źle pamiętam?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 lutego 2015 10:49
No właśnie.
Ciekawe co dodają, żeby zbilansować.
Jeśli nic nie dodają to nie ma szans na odpowiedni stosunek Ca-P.
dea, dobrze pamiętasz...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się