Co mnie wkurza w jeździectwie?

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 lipca 2014 10:05
Cejloniara, piszesz o ponurej rzeczywistości, ja się tylko zastanawiam, a nie atakuję, czy naprawdę rzeczywistość jest aż tak ponura. Skoro nawet w domu masz dobre przykłady... mi się wydaje, że wiele się zmieniło od czasów komuny i nie bardzo jest już miejsce na ordynarne lanie konia. Ba, jest dużo przykładów, że konie z którymi zawodnicy zdobywali tytuły, zostają u nich na emeryturze, są zadbane i wiodą dobre życie, a potem odchodzą w spokoju.
Ano ano 🙂 Przeczytaj co dopisałam to tamtego postu, bo nie chciałam pod spodem walić 🙂
Ale czy styl jazdy , nazwany przez was brzydki ma się jakoś do znęcania się nad koniem ??? W moim mniemaniu nie , bo jakby tak było to połowa zawodników nie miała by prawa startować . p. GK jeździ zmodyfikowanym stylem z dawnych lat i tak teraz wygląda to 100 razy lepiej. Każdy nad sobą pracuje , w rekreacji też . Zanim ktoś wyrobi sobie jakikolwiek styl najpierw potelepie się na koniu i na pewno mu nie pomoże. Czy wy wszyscy jeździcie tak stylowo że patrzy się na was jak na Charlotte Dujardin , ja na co dzień widzę 100 razy gorsze obrazki z rekreacji i jakoś nikt za nimi z aparatami nie lata. Najbardziej i najwięcej źle eksploatowanych koni oraz kontuzji jest w rekreacji oraz  tych ukoofanych konisióf  😉

P.S Chyba kupię sobie lustrzankę i przelecę się po rekreacyjnych stajniach a potem napiszę piękny post ,wstawię zdjęcia i zgłoszę je do TOZ-u  ciekawe co wtedy powiecie . 😤
Jesli pytasz również mnie to słaby styl znęcaniem nie jest jeśli ten styl nie jest w kontrze do biomechaniki i nie prowadzi do kontuzji (ale to już chyba nie w kontekście G.K. choć w galerii ŚK z zawodów nie udało mi się znaleźć przyjaznego zdjęcia tego zawodnika z koniem w "zdrowej" sylwetce... nie wiem jak to nazwać). 
To jednak ciekawe jak to funkcjonuje skoro wszystkie są zdrowe. ??? Może to ty nie masz pojęcia o biomechanice a on wie coś czego nie wiedzą inni  🤣 🤣 🤣 Są tacy ludzi co potrafią rzeczy które filozofom się nie sniły i nikt nie umie wytłumaczyć dla czego ,a najwięksi profesorowie i znawcy łamią sobie głowy . 🤣 🤣 🤣

P.S Widzisz ,jednak nie wszystkiego można się dowiedzieć kończąc 100 kursów dla naturalsów.  😉

P.S 2 Nie da się jeździć wysokich konkursów na różnych koniach i w dodatku na nich wygrywać w kontrze do biomechaniki konia a w dodatku nie doprowadzać do kontuzji . Nie ma takiej fizycznej możliwości .  😉
Jeźdźcy w rekreacji uczą się a nie pozują. Musiałbyś mieć Smoku zgodę jeźdźca rekreacyjnego na publikację wizerunku. Inaczej mógłbyś mieć te zdjęcia tylko na kompie.
Jeźdźcy sportowi, jak wszyscy sportowcy, są osobami publicznymi i biorąc udział w zawodach jednocześnie w pewnym sensie godzą się na fotografowanie.
Właśnie sprawdzam w przepisach jak to wygląda  :kwiatek: Przy okazji się czegoś dowiem.
Ale już niekoniecznie na durne i obraźliwe komentarze a nawet groźby karalne . Poza tym jest coś takiego jak stan wyższej konieczności w imię ratowania zdrowia i dobrostanu zwierząt.  🤣 🤣 🤣 Na każdego można znaleźć paragraf ,tylko trzeba mieć osobę . A poza tym ,czy rekreacja jest ponad prawem ??/  😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
17 lipca 2014 10:56
smoku stan wyższej konieczności to odpieranie ATAKU, w imię ratowania wyższego dobra. Nie wtrącaj tu pojęć których nie znasz. Pana GK nikt nie atakował w chwili robienia zdjęć

Czytam Twoją gorliwą obronę pana GK i się dziwię. DF pokazała obrazek, który nie powinien mieć miejsca w wysokim sporcie, nie ważne kto siedzi w siodle, to co widać na zdjęciu, nie powinno się zdarzyć. Broniąc tej osoby, bronisz takiego stylu w jeździectwie i dlatego też pewnie większość sędziów przymyka na takie zachowania oko. Tu na forum pokazujesz Smoku wszystkim skaczącym 14-to latkom, że jak założy extra patent domowej roboty to koń skoczy ile jej się podoba. Tu jest problem.

Dziwi mnie tylko Twoje zacietrzewienie, tak się zawiesiłeś we własnych przekonaniach, że nie widzisz nic poza nimi. Zachowania, których bronisz (niezależnie od stylu jazdy, choć są one w tym przypadku jego właśnie częścią) nie mają prawa bytu na zawodach GP i to powinniśmy wszyscy podkreślać. Wiedza, umiejętności i doświadczenie jeźdźców GP są tak duże, że i oni powinni sobie z tego zdawać sprawę.
(...) A poza tym ,czy rekreacja jest ponad prawem ??  😉

No właśnie. Kiedy czytam wątki z pytaniami o sposób finansowania i odpowiedzi jakie to zawiłe, kiedy czytam o ubezpieczeniach, to myślę, że rekreacja bywa poza prawem. W sensie instytucji. Bo bywa, że nią nie jest.
Druga sprawa to finanse. Nieraz wakacje to dla stajenki czas "żniw" na cały rok. Znam przykład gdzie kupowano szkapy, nie karmiono ich niemal i tyrano przez wakacje a potem konie szły na kiełbasy. I za rok to samo. Jak brak kasy to się tyra i nie mówi uczniom/klientom, że upał i koń zmęczony. Sprzęt też fatalny, najwyżej dopasowane siodło kocem.
Trzecia to bezmyślność samych uczniów. Tylko więcej, szybciej, na łeb na szyję. Bo nauka to nuuuda. A oni realizują marzenia i mają wakacje.
Taniu - i to jest temat na kampanię społeczną. Uświadomienie ludziom, że konie to nie maszynki i to oni - jako konsumenci, jeźdźcy rekreacyjni lub okazyjni - mają olbrzymi wpływ na traktowanie koni w ośrodkach. Mają wybór. Wątpię żeby znalazło się dużo takich osób które świadomie będą chciały jeździć na koniu , który po sezonie pójdzie puszki. Skąd ludzie mają wiedzieć, że te zadarte kopytka to nie norma tylko ochwat. Skąd mają wiedzieć ile koń może pracować, ile musi jeść i jak ważne jest dopasowanie sprzętu.
Pan który ma koniki jest guru i skoro mówi, że wszystko ok to jest ok, nie?

Na zawodach widzi się konie z otwartym pyskiem, z błyskającymi białkami. To jest taki popularny wizerunek konia jeszcze z okresu malarstwa batalistycznego. Kossaka wszyscy znają i kochają. Skąd ci ludzie mają wiedzieć, że taka ekspresja u konia to coś złego? Przecież tak dumnie wygląda, tak walecznie!

Dobry przykład musi iśc z góry.

P.S. Taniu - co chodzi z tym finansowaniem? Bo ja nie czytam takich wątków - mogłabyś wyjaśnić albo mnie przekierować?  :kwiatek:
Tania - Oczywiście i to wszystko tłumaczy , bo sport pieniądze ma a rekreacja nie ,więc oni mogą się znęcać. . Żenada !!!
Milena - Pojeździj sobie na koniu u którego adrenalina wylewa się uszami bo on też umie walczyć ,i zobaczymy twoje zdjęcia . 😉
Rudzik - Nikogo nie bronie ,ale zmienianie stylu jazdy po kilkudziesięciu latach pracy ,to nie takie proste ,domyślam się że jesteś zbyt młoda żeby o tym wiedzieć . 😉
:kwiatek: Sorry post pod postem .
Smoku - ja wiem🙂 Mam jedno takie zdjęcie z rozdziawionym pyskiem do galerii "horse abuse" Nevzorowa idealne! 😀

Ale - gdyby nie było problemu to by i nie było afery. Ktoś linkował artykuł zagraniczny o panu G.K. ale już nie pamiętam gdzie...
To jednak ciekawe jak to funkcjonuje skoro wszystkie są zdrowe. ??? Może to ty nie masz pojęcia o biomechanice a on wie coś czego nie wiedzą inni  🤣 🤣 🤣 Są tacy ludzi co potrafią rzeczy które filozofom się nie sniły i nikt nie umie wytłumaczyć dla czego ,a najwięksi profesorowie i znawcy łamią sobie głowy . 🤣 🤣 🤣

P.S Widzisz ,jednak nie wszystkiego można się dowiedzieć kończąc 100 kursów dla naturalsów.  😉

P.S 2 Nie da się jeździć wysokich konkursów na różnych koniach i w dodatku na nich wygrywać w kontrze do biomechaniki konia a w dodatku nie doprowadzać do kontuzji . Nie ma takiej fizycznej możliwości .  😉


To do mnie przepraszam? Chyba sam sobie ołówkiem piszesz moją wypowiedź a potem się do tego odnosisz. Nie napisałam nic, co miałoby cokolwiek wspólnego z Twoją odpowiedzią.


Czytam Twoją gorliwą obronę pana GK i się dziwię. DF pokazała obrazek, który nie powinien mieć miejsca w wysokim sporcie, nie ważne kto siedzi w siodle, to co widać na zdjęciu, nie powinno się zdarzyć. Broniąc tej osoby, bronisz takiego stylu w jeździectwie i dlatego też pewnie większość sędziów przymyka na takie zachowania oko. Tu na forum pokazujesz Smoku wszystkim skaczącym 14-to latkom, że jak założy extra patent domowej roboty to koń skoczy ile jej się podoba. Tu jest problem.

Dziwi mnie tylko Twoje zacietrzewienie, tak się zawiesiłeś we własnych przekonaniach, że nie widzisz nic poza nimi. Zachowania, których bronisz (niezależnie od stylu jazdy, choć są one w tym przypadku jego właśnie częścią) nie mają prawa bytu na zawodach GP i to powinniśmy wszyscy podkreślać. Wiedza, umiejętności i doświadczenie jeźdźców GP są tak duże, że i oni powinni sobie z tego zdawać sprawę.


A to ..... co ??? Pies . Nie umiesz czytać własnych postów ???  😲

P.S Poza tym wiedza ,umiejętności jeźdźców GP często skłaniają ich do autorskiego stylu jazdy i nie zawsze jest on piekny. Kiedyś pokazał to dobitnie Jean D'Orgeix  🤣
Jeśli w rekreacji źle się dzieje a jeździec, chociażby zwykły tuptuś, źle obchodzi się z końmi, to uważam, że jak najbardziej można zrobić mu zdjęcie. A raczej nakręcić film, bo zdjęcia można o kant... obić gdy przyjdzie co do czego o wyciąganie konsekwencji.
Publikowanie ich bez zgody osoby, która na nim jest chyba zgodna już z prawem nie jest, ale wysłanie ich do różnych instytucji- myślę, że jak najbardziej. Gdyby ktoś chciał zgłaszać, że ktoś się z końmi źle obchodzi.
Mimo wszystko Dominikę podziwiam w pewien sposób za odwagę. Pewnie jej jednych fanów przybyło, innych ubyło.
Ja zawodów nie lubię, nie oglądam, źle mi się kojarzą po poprzedniej stajni.

Tylko zamiast krucjaty w internecie nagrałabym film i wysłałabym go gdzieś (PZJ zajmuje się takimi sprawami?), że zawodnik obchodzi się z koniem tak a nie inaczej, w nagminny sposób. Jeśli tak jest. Chociaż, wiem, że często im wyższa instancja, tym mniejsza reakcja  😁....

To mnie właśnie wkurza w jeździectwie 😂.
Przerywając wojenkę zwolenników i przeciwników pana GK, wstawiam to:
https://www.facebook.com/KonieSaTepe

nie wiedziłam gdzie to dać, takie to idiotycznie zaskakujące. A jakie tam się persony /profile wypowiadają, np "beka z koniar"🙂
To chyba jedyny fejsowy profil "okołokoński" na którym jest znacząca przewaga panów. Czyżby same miękkie dydki, które kopnęła w dupę jakaś "koniara"?
Naturalsi - A jako powód nakręcenia i wysłania filmiku , dała byś argument że nie podoba ci się jak ktoś jeździ bo ma brzydki styl  😂 😂 😂 Nawet nie doczytałaś ,dlaczego wyszły takie zdjęcia ,ale już dolewasz oliwki .  😉
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
17 lipca 2014 13:36
Smok10, piszę o "beznadziejnej rywalizacji". Nie o rywalizacji w ogóle.
Piszę o tym, że jeśli mi nie podobałoby się to jak ktoś postępuje ze zwierzęciem, to nakręciłabym o tym raczej film, niż zrobiła zdjęcie. Bo w całej naiwności swojej myślę, że Dominice nie chodzi o robienie czarnego PR bez powodu, tylko o  naświetlenie problemu, że ktoś źle traktuje konie.  😉
Piszę o tym, że jeśli mi nie podobałoby się to jak ktoś postępuje ze zwierzęciem, to nakręciłabym o tym raczej film, niż zrobiła zdjęcie. Bo w całej naiwności swojej myślę, że Dominice nie chodzi o robienie czarnego PR bez powodu, tylko o  naświetlenie problemu, że ktoś źle traktuje konie.   😉


Nie wiem o co chodziło p. Dominice ale zrobiła chejterską nagonkę na p. GK w fatalnym stylu . Filmik z tego przejazdu jest i nic z niego nie wynika ,poza faktem że koń się nakręca przed przeszkodami , a wcześniej filmiki z przejazdu tego konia wstawiała Salto Picolo ,ale pod innym Włoskim jeźdźcem i wcale nie było lepiej .Więc skoro z filmiku nic nie wynikało to łatwiej było zrobić ujęcie w momencie kiedy koń się nakręcił ,rozdziawił pysk  i opatrzyć to własnymi komentarzami i wrzucić to na portal społecznościowy żeby zapoznały się z jej oceną tysiące ludzi.!!!  :
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
17 lipca 2014 14:57

Rudzik - Nikogo nie bronie ,ale zmienianie stylu jazdy po kilkudziesięciu latach pracy ,to nie takie proste ,domyślam się że jesteś zbyt młoda żeby o tym wiedzieć . 😉


Mam 32 lata, to za mało?

Przeczytaj jeszcze raz całą konwersację na tej stronie bo nie nadążasz, cytowany dalej post był mój a nie Cejloniary. Ochłoń trochę
Rudzik . Mało , GK o 20 lat więcej i pewno z 10 dłużej jeździ .
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
17 lipca 2014 16:08
Rudzik . Mało , GK o 20 lat więcej i pewno z 10 dłużej jeździ .


..i powinien już odejść na zasłużoną emeryturę, bo jak sam napisałeś stare przyzwyczajenia trudno zmienić. Może wówczas polskie jeździectwo nie będzie takie jak na zdjęciach DF
Michael Robert ,odchodzi dopiero teraz a ma prawie 70 tkę ,jak będzie komu go zastąpić to pewno odejdzie.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 lipca 2014 08:30
a więc inwestujmy w nasze dzieciaki, żeby mogły GK zastąpić wkrótce! Z własnego podwórka znam parę nastoletnich perełek, które mają predyspozycje tylko z dofinansowaniem kiepsko
Dzisiaj wkurzylo mnie to, że zostałam zakrzyczana bo zwróciłam uwagę że 14 miesięczny koń i regularny trening oraz początki jazdy to kiepski pomysł  🤔 cała sytuacja na Facebooku i nie krzyczały na mnie małe dziewczynki tylko dorośli ludzie. Bo widać że koń zadbany to trzeba się cieszyć a nie krytykować. Oczywiście koń z przeznaczeniem do sportu bo super skacze. Powtórzę,  14 miesięcy  😵
TheWunia, czyżby jakiś fanpejdż? Czy może ogłoszenie, bo coś mi się kojarzy...
Ogłoszenie, a pod nim 150 komentarzy  😎
A może ktoś specialnie takie akcje odwala, aby szybciej konia sprzedać? Bo na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie chciał uratować konika  😎
Oczywiście żartuję tylko.

Najlepiej wtedy zapytać, czy taki osobnik swoje dzieci w wieku 5. lat też do roboty wysyła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się