Odwołanie Wawrka

W związku z wątpliwościami dotyczącymi jakości moderowania przez Wawrka,
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,88888.0.html
pojawiły się wątpliwości co jego bezstronności
Dlatego zadaję pytanie, czy Wawrek powinien odejść lub być odwołany z funkcji moderatora?  
Melechow przecinasz węzeł Gordyjski. Szablą ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 15:01
Na to wychodzi. Nie ma to jak męskie załatwienie sprawy.
A mamy 10000% pewności, że usunął te posty??
to jedyny mod który był w stanie mi pomóc, odezwać się i był przy tym miły. a odmawiając mi czegoś nie rezygnował z bycia uprzejmym.
Nie usłyszałam od niego tak jak czasem od innych "Nie obchodzi mnie to", "To nie mój problem".
zostawcie go  :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 15:59

A mamy 10000% pewności, że usunął te posty??

tak
Słuchajcie , na spoko. Rzoumiem ,że było tak
1.TomekJ dostal ostrzezenie (nie wiem za co ale dostał)
2. TomekJ zażadal usuniecia swojego konta
3. Tomekj za długo czekał i zniecierpliony zaczął sma usuwac soje posty
4. Tomek J zakłada nastepne konta
5TomekJ dostaje bana
6. TomekJ próbuje przez rozne konta cos napisac, cos wyjasnic
7. Wawrek kasuje jego posty i na wszelkie sposoby banuje.

Katju -czy taka jest chronologia wydarzen?
Jesli tak - to rzeczywiscie Wawrek nie ma z czego sie tłumaczyc, jesli było inaczej to zastanowmy się w którym momencie jest błąd moda.
Czekam na odp a co do ankiety to dopoki nie poznam jak było dokładnie i o co chodzi z tym banem (za co dokładnie ban lub ostrzezenie) to ja się wstrzymuje.
Cholernie łatwo jest kogos oceniac i widziec jego błedy , może jednak na spokoj przeanalizujmy postepowanie Wawrka, bo ... z calym szacunkiem dla TomkaJ (ktorego bardzo lubie i cenie) chcialabym poznac prawdę, oraz powód postępowania obu stron.
Fazo, czy widzisz różnicę pomiędzy wykasowaniem postu ( uznanego przez Moderatora za zbędny) i pozostawieniem wpisu kolorowa czcionką : "Treść usunięta-autor nie jest członkiem społeczności forum"
a wykasowaniem bez slowa i śladu ?
O to tylko mi tak naprawdę chodzi.
Resztę pokazał o sobie już sam Wawrek.
A jeśli idzie o Tomka to chyba jego wojna z RV zaczęła się od Rady Starszych ?
Tak jakoś mi się to kojarzy. Może Ty lepiej pamiętasz?  😉
p.s
a jak chcesz poznać powód postępowania OBU stron ?
żeby było ciekawiej Taniu watku RS wogóle nie sledziłam.
Co do kasowania postu osoby zbanowanej- mam mieszane uczucia.
Jesli dana osoba zaslużyła na bana a pomimo tego dalej usiłuje wejsc na forum to cos jest nie tak.
Wyjasnienia? Okey mógł je spokojnie zrobic przez osoby trzecie.
Ja tylko spokojnie narzie pytam o chronologie wydarzen- Katja czy tak było jak napisłam.


ps- znam Tomkaj od lat, od lat raz się sprzeczalismy raz rozumielismy. Uważam go za czlowieka zrównoważonego , opanowanego , a przede wszystkim za osobę znająca dobrze tematy konskie- nie wiem wiec co sie stało i o co w tym wszystkim chodzi.
Prosze Katija o odpowiedz.
Re - volta by długo nie pożyła bez takich dzikich akcji  🤣 Ludzie poopalać się idźcie, a nie głupotami się zajmujecie.

Moja odpowiedź do ankiety NIE

wawrek to dobry moderator
Całkowicie się zgadzam z Presją.
Również kliknęłam Nie.
a ja spokojnie czekam na odpowiedz Katij, na to jaki przebieg punk po punkcie miała historia z Tomkiem.
Jesli został usuniety post osoby zbanowanej to uważam ,ze postapiono słusznie. I nie ma znaczenia kogo to dotyczyło, moim zdaniem nie powinno byc wyjątków. Czy post powinien byc przekreslony i wymazany z adnotacją ,ze jest napisany przez osobe nie nalęzaca do społecznosci forum ? A niby dlaczego, ban to ban i taka osoba nie powinna miec wstepu na forum.Naprawde lubię TomkaJ, nie wiem co sie stalo i tak naprawdę ciekawi mnie to skąd ostrzezenia, skąd uciszenie i potem ban. No ale jesli już był i jesli był sluszny to sorry ale nie bede za usunieciem Wawrka z funkcji moda.
Katju czekam na odp konkretną punk po punkcie.
Ja też kliknęłam Nie, zgadzam się z Presją.
Ale to teraz po wszystkich watkach będziemy o tym pisać? Tu jest ankieta, kliknijcie swoje i tyle.
Słuchajcie , na spoko. Rzoumiem ,że było tak
1.TomekJ dostal ostrzezenie (nie wiem za co ale dostał)
2. TomekJ zażadal usuniecia swojego konta
3. Tomekj za długo czekał i zniecierpliony zaczął sma usuwac soje posty
4. Tomek J zakłada nastepne konta
5TomekJ dostaje bana
6. TomekJ próbuje przez rozne konta cos napisac, cos wyjasnic
7. Wawrek kasuje jego posty i na wszelkie sposoby banuje.

bylo inaczej:
pt 2, pt 3, pt 1, 4,5,6,7
czyli posty byly usun ete po otrzymaniu najpierw uciszenia, pozniej bana. Dopiero pozniej Wawrek usunął posty juz zbanowanej osoby.
W takim razie jestem przeciw usunieciu Wawrka z pełnienia funkcji moda. Ban to ban i osoba zbanowana nie miała prawa ponownie łamac regulaminu i pisac postów. Nie wiedzę łamania regulaminu przez moda. No moze poza brakiem konsultacji z Katija. Ale to chyba nie za duże uchybienie   😉
trzynastka   In love with the ordinary
02 sierpnia 2012 20:39
wawrek to dobry moderator


Czyli dobry moderator to taki co NIC nie robi ?
Przecież wszystko robi tylko katija, widać tylko katiję, słychać tylko katiję i odpisuje tylko katija.
Pokaż mi przewinienie jakim zajął się wawrek, dla utrudnienia poproszę o takie które zrobił sprawiedliwie, ah, takie które zrobił PRZED tą aferą, wczoraj i przed wczoraj się nie liczy. [btw widzieliście jak ładnie jego działania wzrosły jak ludzie zaczęli marudzić? Normalnie nawet mamy 2 modów, szok 😁 ]
Bez przesady, juz nie pamietam w jakiej sprawie ale dwukrotnie prosiłam o cos Wawrka i dwukrotnie dostałam odpowiedz i pomoc.
Jezlei Katija nie narzeka na pomoc drugiego moda i dopki jest porzadek na forum to sorki ale czepiacie się.
trzynastka   In love with the ordinary
02 sierpnia 2012 20:50
A skąd wiesz, ze nie narzeka?
Moderacja to powinien być jeden twór, podejmujący wspólne decyzje, wspólnie odpowiadający na ewentualne zarzuty.
Na jej miejscu też bym siedziała cicho, bo może nie chodzi o to by dostać 3ciego moda do pomocy, a by dostać 2giego który coś robi? 😉
nine - Bardzo mało udzielam się na forum, mało też zaglądam szczerze pisząc, dlatego nie wiedziałam o tej "aferze" dopiero jak na TW zobaczyłam "odwołanie wawrka". Jednym słowem jak zwykle re voltowa ludność w ramach zabicia czasu skręciła kolejną dziką akcją i będzie nią żyć do usranej śmierci. Oceniam go jako moderatora przez pryzmat całego okresu w którym sprawuje tą funkcję i uważam że najnormalniej w świecie zawsze problem mają Ci którzy sami by się widzieli na tym miejscu. Nie będę teraz sobie przypominać po 12h pracy co dokładnie zawdzięcza mu re volta ale sporo było takich sytuacji. Szkoda że większość ma dobrą pamięć tylko jak źle się dzieje.
Właśnie się nad tym zastanawiałam... Macie jakieś konkretne żale do moderacji? Coś jest niedopilnowane, gdzieś jest burdel? Nie dają rady?
Piszecie ciągle, że wawrek jest niewidoczny i że wszędzie Katija, ale czy gdziekolwiek Katija skarżyła się na to, że sobie nie radzi? Że musi wszystko robić sama? Pisała gdzieś o tym na forum? Pytam całkowicie poważnie, bo przed chwilą pobawiłam się trochę wyszukiwarką i nic takiego nie znalazłam.
Jeśli Katija nie zgłaszała żadnych problemów, to nie widzę podstaw do roztrząsania tej kwestii przez użytkowników forum. Jeśli Moderatorzy się ze sobą nie dogadują, to muszą to rozwiązać albo między sobą, albo z Administratorem.
Użytkownika powinno interesować wyłącznie to, czy forum działa sprawnie, a nie to, który z Moderatorów ogarnia więcej zgłoszeń.
Ja również nigdy nie miałam problemów z kontaktem z moderacją - obojętnie czy pisałam do Katiji czy do wawrka, to zawsze szybko dostawałam odpowiedź.
Dworcika, hmmm, naprawde sadzisz, ze w takiej sytuacji znalazlabys moj wpis na ten temat na ogolno dostepnej czesci forum?
katija, rzecz w tym, że właśnie o to pytam. Czy gdziekolwiek oficjalnie się pożaliłaś na to, że nie masz w Nim wsparcia?
Bo połowa tu krzyczy, że On nic nie robi, że wszędzie jesteś Ty itd. itd. I pytanie brzmi - narzekałaś na boku, po cichu, częściowo "machając na to ręką" i tak naprawdę użytkownikom nic do tego, czy próbowałaś tę sprawę jakoś rozwiązać z Q. i wawrkiem i zwyczajnie zostałaś olana?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 sierpnia 2012 21:07
A mi sie nie podoba całkowite usunięcie posta, bez śladu. I nie ważne czy to był post osoby "znanej" na forum czy zwykłego trolla. Mod powinien zostawiać ślad po swoich działaniach.
Zgadzam się, że Wawrka "nie widać" jako moda, ciągle jest tylko Katija, ale nie znam dokładnie sytuacji. Może Wawrek jest akurat od czegoś innego, ma inny przydział obowiązków i dlatego go "nie widać"? Tego nie wiem. Niemniej jednak dopiero przy tej aferze przypomniałam sobie o istnieniu drugiego moda, poza Katiją :/
Kliknęłam "tak" ale jestem raczej za ponownymi wyborami modów (żeby było sprawiedliwie) niż za usunięciem Wawrka. Podoba mi się też pomysł, który już się przewinął w którymś z tematów a mianowicie kadencyjność Moderacji, oczywiście modzi mogą wtedy kandydować na kolejną kadencję.

Katija, z klawiatury mi to wyjęłaś 😎
Zaraz, zaraz- a jaka jest różnica między usuwaniem całości postów bez śladu osoby zbanowanej, a niezbanowanej? Bo dla mnie różnicy nie ma. Coś takiego jest po prostu niedopuszczalne i tyle.
Tak samo nie wiem, co się stało Tomkowi_J, że zapragnął odejść z forum w tak spektakularny sposób, jak nie wiem, co się stało wawrkowi, że postąpił, jak postąpił. Obu miałam za poważnych facetów  🙄
trzynastka   In love with the ordinary
02 sierpnia 2012 21:12
Podoba mi się też pomysł, który już się przewinął w którymś z tematów a mianowicie kadencyjność Moderacji, oczywiście modzi mogą wtedy kandydować na kolejną kadencję.

Ha, widzisz, bo pomysł jest stary jak świat.
Tylko widzisz, trudno jednego moda namówić na wystartowanie w kolejnych wyborach, a jego wina moim zdaniem jest ewidentna [wykasowanie posta bez śladu], to pomyśl jakby szło egzekwowanie kadencyjności  😎

Może Wawrek jest akurat od czegoś innego, ma inny przydział obowiązków i dlatego go "nie widać"?


Pewnie, że ma... "nie widać" kasowania postów, to nie zostawia żadnych śladów  😁

Edit: widzieliście jaki ruch w "ostrzeżeniach" na technicznym? Normalnie mamy DWÓCH modów  😉
Tylko widzisz, trudno jednego moda namówić na wystartowanie w kolejnych wyborach, a jego wina moim zdaniem jest ewidentna [wykasowanie posta bez śladu], to pomyśl jakby szło egzekwowanie kadencyjności  😎


A jaki to problem? Po wyborach wkracza Administrator, zabiera "guziczki" jednym i daje innym.

Jestem jak najbardziej za kadencyjnością.

Druga rzecz, że robi się niezły off - temat wałkowany jest w 3 różnych miejscach, brawo. Tylko tu ciężko, żeby zareagował wawrek, bo to przecież stronnicze...
Dworcika, chyba nie sadzisz, ze bede publicznie pisac o pewnych rzeczach? moderacja jest dwuosobowa, w zwiazku z czym nie uwazam za stosowne wyciaganie pewnych spraw na forum. a administracja sie od nich... dystansuje.
uzytkownicy wyciagaja wnioski, a ja nie zakladam ze wiekszosc to idioci.
Nie chcesz, nie wyciągaj, ale w tej sytuacji to zwyczajna gra domysłów. Ty sama nic z tym nie robisz, albo robisz w jakiś sposób nieudolnie, więc tym bardziej użytkownikom nic do tego, do momentu, kiedy forum działa sprawnie.
Nie będę teraz sobie przypominać po 12h pracy co dokładnie zawdzięcza mu re volta ale sporo było takich sytuacji.
nic takiego tu nie miało miejsca...wawrek nie ma żadnych kompetencji do bycia modem, dowiódł tego wielokrotnie, manipulując wypowiedziami lub je kasując- to etyczna wydmuszka 😤
Węzeł troszkę poluzowany, ale rozwiązania jasnego brak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się