Styl western (dawniej kącik)

z tych 3 miałam kiedyś tylko ten Ven Tech- był bardzo fajny, ale bardzo szeroki i np na jednego konia musiałam tę spodnią warstwę przepiąć troszkę w kierunku doogonowym, żeby nie obcierała za łokciem. Był oddychający i świetny w utrzymaniu czystości 🙂
.
kasiakliczkowska  to on jest na rzepy ?  w takim razie go biorę  🤣 ,  w classic equine nie podoba mi się ten neopren od spodu, jakiś taki śliski się wydaje...


tak, na rzepy więc dół sobie odpinasz i myjesz 🙂 miałam też kiedyś taki ujeżdżeniowy i też był super- kilka osób w stajni miało i wszyscy zadowoleni, zwł pod kątem czyszczenia. Mam tylko jedno zastrzeżenie- są popręgi, które lepiej rozkładają nacisk- ten to jednak taki płaski naleśnik.
Muchozol- wygląda b ładnie- opiszesz swoje wrażenia organoleptyczne? 😉
kurczę... myślałam, że dzięki temu, że jest szeroki , to właśnie nacisk jest rozkładany na większą powierzchnię. a jak z klamrami,  nie wbijają się ?
jakie inne polecasz ?
drey to jest bardzo dobry popręg i na pewno rozkłada nieźle nacisk, tylko coś za coś- skoro jest przewiewny i dziurkowany to nie może być jednocześnie gruby- tak jak z padami 😉
Ja mam jeden gruby, mięsisty- Classic Equine- w środku ma jakąś piankę plastyczną dosyć, a od strony konia ma naturalne futro- nie ma szans obtarcia 😉 Ale z kolei nie jest przewiewny, jest po jeździe mokry, długo schnie i smierdzi 😉 coś za coś. Drugi mam taki taniutki filcowy- jest mniej mokry po jeździe, szybciej schnie, nie śmierdzi tak, ale za to na pewno nie rozkłada nacisku jak ten futrzany 😉
kasiakliczkowska aa jak tak, to ok  😉 , gruby nie musi być, to chyba nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia w rozkładaniu nacisku... tak myślę , stary też mam taki zwykły filcowy, całkiem niezły, ale szukałam teraz czegoś lepszego

Sunny świeci się jak sztabka złota i super mu w tym padzie  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 sierpnia 2015 18:17
Mamy w stajni sporo tych profecionali, są swietne,chyba najlepsze
.
drey, mam ven techa tylko taki cinch(?) no taki rozszerzany. ten to dopiero szeroki 😀
jest zarąbisty 🙂 przetestowany też na rajdach w upały więc sprawdza się na 100% oczywiście poci się pod im, ale nic się ei odparza, nie obciera. lokcie tez nie - a go dotykają, to opinane spodnie jest mięciuteńkie.


dzięki za kciuki 😀chyba poskutkowały. siodleko lezy. bez popregu i padu idelnie chyba ( no na lopatkach luzu troche ale to jakis tamm free łopatki cyz cos), z padem i podciągnietym minimalnie tyl sie podnosi, w klusie luzem skacze kilka cm (kon ladnei plecami pracuje, uwypukla). z jezdzcem raczej nic. ale to chyba i tak najmnej ze wszystkich jakie mialam, widzialam. szmata pod padem byla cala mokra i zabrudzona, tyl bardziej ,ale poprzednie - tylko tyl ;/
wg producenta opis jest, ze na prste plecy i waskie, normalne lopatki + free łopatki. czyli idelanie na mojego 🙁
czy znajde coś lepszego?
no i nie wiem co robic 🙁 mam dola.
brac? nie brac?
koniur teraz ma troche mniej miesni - dluga przerwa trenigowa. bardzo dluga. moze jak sie nadbuduje, poszerzy bedzie calkiem ok?
niby nie idealnie, ale i tak lepiej niz np siodlo znajomych na miare 😉


horse_art przetestuj jeszcze nasze Circle L, które pasowało na Miltonka- prostszych pleców niż jego jeszcze nie widziałam 😉 Nic nie skakało- luzem, czy z jeźdźcem. co do skakania jak jeździec siedzi- poproś kogoś o nagranie. Ja teraz próbuję coś dopasować do Sunnyego (z nikłym powodzeniem) i dopiero jak mnie kolezanka nagrywa to widzę, jak strasznie niektóre siodła skaczą po plecach (a raczej nad plecami, bo po koniu wcale nie widać dyskomfortu- ale wiadomo, wszystko do czasu).
Livia   ...z innego świata
21 sierpnia 2015 07:09
horse_art, tak na słowo to ci nikt nie powie czy brać, czy nie 😉 Wstaw jakieś fotki, nagraj filmik i wtedy można będzie coś doradzić.
z mojego nikłego doświadczenia z siodłami west (tylko ja mam niestety takie podejście, że siodło musi pasować całkiem, a nie tylko trochę i też być komfortowe dla jeźdźca- nie powodować bólu pleców etc)
fotki standardowo- na gołym koniu z dopiętym popręgiem- dopiero wtedy większość winduje tyłem 😉
+lonża w stępie i kłusie (to już lepiej z padem)
+ info jak się siodło zachowuje po 15-20 min jazdy- czy np nie zjeżdża na przód/ tył.
Tu fajne filmiki zwracające uwagę m.in.na sposób mocowania popręgu:



oczywiście nic nie zastąpi pasowacza, który ma doświadczenie w temacie 😉
Livia nie mogę znaleźć tej informacji, ale napisz mi proszę (może być na PW) gdzie zamawiałaś swojego Freemaxa westowego? Znajoma znajomej pytała czy są jakieś godne uwagi westówki bezterlicowe i o ile Barefoot a jest sporo o tyle tych Freemaxów nie mogę znaleźć za bardzo... Z góry dzięki!  :kwiatek:
bez padu z popregiem podniosl sie tyl o jakies 2 cm. dalam podkladke na przod (ok 0,5 cm - owcza skóra) o już nie odstawało.
z padem competitor (czy jakos tak) się podnosi troche i klapie, z innym, sztywniejszym - nie  - nawet bez korekcji (no moze z cm w gore)
może dlatego, ze on taki miekki? z korekcja jest lepiej skacze ze 3 cm, z innym padem raczej nie (no unosi sie tyle co kon plecy wygina - z comp. wtedy sporo)

grubosc padu nie ma znaczenia (tylko fakt tej korekcji lub nie)

czyli pad trzeba zmienić. i korekcje puki miesni nie odzyskamy. no tak mi sie wydaje...wezszego nie znajde (sqh), ksztalt ok... mega trudno proste znalezc.

a, siodło to continental equiflex
horse_art pewnie masz model roper  taki: http://profchoice.com/i-7261640-smx-ventech-roper-cinch.html , aż taki szeroki mi niepotrzebny  😉 , wstaw jakieś zdjęcia siodła, tak ciężko coś powiedzieć 😉


smartini  mogłabym cię prosić o zmierzenie tego Professionala, rozmiar 30" i 28", jeśli jest 26" to też  😉 , nie całego tylko od klamry do klamry, tak jak na zdj
.
Livia   ...z innego świata
23 sierpnia 2015 13:28
Sierra, PW poszło 🙂

Muchozol, dobrze Mucha wygląda 🙂 Na drugim bardzo ładnie wyszła! 🙂

Do zawodów tydzień, a ja sobie trochę poharatałam dłoń. To się nazywa szczęście 😎 Mam nadzieję, że dam radę z tym normalnie ćwiczyć...
.

😂
Livia   ...z innego świata
24 sierpnia 2015 14:39
Muchozol, nie dziękuję jeszcze 🙂 Mam tylko nadzieję, że dłoń mi się szybko zagoi, bo muszę jeszcze poćwiczyć 🙂

kasia, o łał, on serio ma taki "zjazd" sylwetkowy od tyłu do przodu 😀
Livia jest przebudowany, ale na tym zdjęciu jest to wizualnie pogłębione przez fakt, że siodło pojechało na łopatki i że to była taka zabawa "wolno i nisko", takie człapu człapu 😉
Livia   ...z innego świata
28 sierpnia 2015 06:06
Melduję, że my już od wczoraj jesteśmy w Bargłówce 🙂 Koń wczoraj pierwszy raz w życiu widział mostek - przejście go zajęło nam 15 minut z ręki, potem z siodła już było spoko 🙂 Mam nadzieję, że jutro damy radę.
.
Livia   ...z innego świata
28 sierpnia 2015 11:52
Muchozol, dzięki! Mam nadzieję, że będzie ok. Oj tam, nie patrz na te aspekty negatywne, tylko na te pozytywne - sprawdzisz się, sprawdzisz konie, poznasz nowych ludzi, będziesz się dobrze bawiła itp. 🙂 Jasne, że warto próbować 🙂
Muchozol czasami wyjazdy na zawody są bardzo trudne....ale warto  🤣

.
Livia   ...z innego świata
28 sierpnia 2015 20:03
krysiex, łomatko, to żeś zasadziła 😂 Wam się taki niefart przytrafił?

Dziewczyny, bardzo proszę o kciuki jutro - ja już mam przedstartową gorączkę, a muszę mieć chłodną głowę, żeby te zawody pojechać bez wstydu 🙂 Przyjmę więc każdą dobrą myśl :kwiatek:
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się